Casa de las locas
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

idieta in greva

+6
larisa95
Rox
zeitza1983
Lipo
madimih
emdi26
10 participan?i

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  Rox Joi Sept 04, 2008 2:00 pm

Lipo a scris:Pe mine ma dispera la forumul asta faptul ca nu pot posta doua persoane in acelasi timp. Si la ultimile 3 mesaje am avut parte numai de bucuria asta: in timp ce editati mesajul a fost trimis un alt mesaj.
pai ii dai inregistrare si il posteaza Very Happy
Rox
Rox
Admin

Mesaje : 61
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 35
Localizare : Craiova

https://casa-de-las-locas.forumgratuit.ro

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  zeitza1983 Joi Sept 04, 2008 2:30 pm

Asta asa, m-au premiat ca sa ma intorc la ei Very Happy Auzi, dar tu unde ai vazut castigatoarele daca nu ai intrat pe forum, ha? affraid cyclops
zeitza1983
zeitza1983

Mesaje : 48
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 40

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  emdi26 Joi Sept 04, 2008 2:32 pm

emdi26 a scris:huoa, bre Razz
am intrat o data de dimineata, cand mi-am si recunoscut fapta Embarassed
eu aveam bifate sa primesc notificari la subiecte si, cu ocazia asta, am vazut ca notificarile au si inceputul de mesaj trecut acolo, deci nu m-am mai dus pe link sa citesc, mai ales ca stiu ca brusc s-a rezolvat problema si m-ar vedea logata Razz

ete ca m-am explicitat aici
emdi26
emdi26

Mesaje : 55
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 46

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  zeitza1983 Joi Sept 04, 2008 2:37 pm

Pai nu stiu voi, dar eu am 5 notificari mari si late de azi dimineata pana acum . Unul de la The G, altul de la Oana-Zidaru si inca vreo cateva , astea fiind raspunsuri le diferite subiecte , eu nu stiu unde primiti voi mai multe, bine, na , poate urmarim subiecte diferite ...
zeitza1983
zeitza1983

Mesaje : 48
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 40

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  zeitza1983 Joi Sept 04, 2008 2:39 pm

Pai si eu urmaream concursul si nu am primit nici o notificare nik ... eee, poate m-au scos de tot din baza de date Very Happy Razz
zeitza1983
zeitza1983

Mesaje : 48
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 40

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  emdi26 Joi Sept 04, 2008 3:00 pm

mai multe n-am primit nici eu, doar ca 3 dintre ele sunt de la petitie si 2 de la concursul de cosmetice

iar notificare la mine arata in felul urmator, ca sa intelegeti de ce pot totusi citi ce au scris:


Dear emdi26,

touchy has just replied to a thread you have subscribed to entitled - PETITIE PENTRU VECHEA IDIETA - in the Sugestii & Critici forum of iDieta.ro.

This thread is located at:
http://www.idieta.ro/forums/showthread.php?t=17372&goto=newpost

Here is the message that has just been posted:
***************
Image: http://www.kolobok.us/smiles/big_standart/unknown.gif abia acum m-am dumirit si eu, cat de cat, pt ceea ce se intampla pe-aci! personal nu urmaresc decat un gen de subiecte, dar uite ca faptul ca
multe dintre fetele cu care ma conversez de regula pe acest forum lipsesc, are un motiv... booon, nu am citit chiar tot (iti trebuie nervi de fier ca s-o faci), insa parerea mea este urmatoarea..
din cate imi amintesc eu, dupa relansarea idietei, s-a creat un subiect care se intitula "pagina mea" sau cam asa ceva. ei, bine, la acest subiect toate am avut ocazia de a ne spune opiniile si de a oferi sugestii pt ca aceasta pagina sa ne fie mai pe plac (cu optiunile ei cu tot). banuiesc ca acum, intr-un final, idieta s-a decis sa puna in aplicare cele mai buine idei. nimic rau pana acum. ideea este ca *_ni s-a promis ca idieta nu se va mai "inchide", toate schimbarile si imbunatatirile facandu-se pe parcurs si "pe nesimtite", fara ca accesul la forum sa mai fie intrerupt_*. acum inteleg ca va fi nevoie de aceeasi pauza sacaitoare pe care ne-a bagat-o pe gat idieta si cu ocazia relansarii (de data aceea fara sa ne anunte de cand si pana candImage: http://www.kolobok.us/smiles/big_standart/negative.gif ). personal n-as mai avea rabdare sa mai astept o alta pauza de imbunatatire a idietei, in mod sigur m-as cara pe alt forum sau mi-as lua gandul de la conversatul online.
intrebarea mea este; mai e nevoie de o alta pauza pana la urma sau accesul nostru la forum va fi posibil pe perioada "imbunatatirilor" si a schimbarilor?
***************


There may also be other replies, but you will not receive any more notifications until you visit the forum again.

All the best,
iDieta.ro


Ultima editare efectuata de catre emdi26 in Joi Sept 04, 2008 3:05 pm, editata de 1 ori
emdi26
emdi26

Mesaje : 55
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 46

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  emdi26 Joi Sept 04, 2008 3:00 pm

voi nu primiti asa? am eu pile si nu stiu? Very Happy
emdi26
emdi26

Mesaje : 55
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 46

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  zeitza1983 Joi Sept 04, 2008 3:24 pm

Ba da, asa apar si la mine, nu esti mai cu mot ... afro
zeitza1983
zeitza1983

Mesaje : 48
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 40

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  Maerya Joi Sept 04, 2008 3:54 pm

roxan00tza a scris:Ete, draga, e bine asa? Razz

Daaa. cheers :*
Maerya
Maerya

Mesaje : 16
Data de înscriere : 12/06/2008
Varsta : 41

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  larisa95 Joi Sept 04, 2008 4:09 pm

huh, am ajuns si eu acasa, in sfarasit
cica am plecat la facultate (unde am si ajuns in cele din urma) dar am facut si un pic de shoping, si mi-am luat o fustita Very Happy

apropo de emdi, spargatoare de petitie Laughing
vizita ei, azi, pe forum, a fost intepretata ca un singur vizitator, astfel incat, fie ca a intrat o data, sau de 100 de ori, depe acelasi calc, cu acelasi ip, ea tot o vizita cumuleaza pe idieta. ceeea ce se cumuleaza, sunt impresiile pe pagina, cate pagini a citit ea, a accesat ea, cate refresuri a dat ea.
zic asta, pentu ca sa stiti, ca daca vrem, putem avea un om de legatura, doar ca, nu cred ca da bine, sa fie vazuta de "sus" ca fiind on line,nu?

daca nu s-a inteles, imi ziceti va rog Arrow
larisa95
larisa95

Mesaje : 28
Data de înscriere : 11/06/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  Lipo Joi Sept 04, 2008 4:39 pm

larisa95 a scris:zic asta, pentu ca sa stiti, ca daca vrem, putem avea un om de legatura, doar ca, nu cred ca da bine, sa fie vazuta de "sus" ca fiind on line,nu?

Auziti, ori facem greva ori intram inapoi pe forum. Ce-i asta sa stea cineva sa pandeasca ce spun aia? Parc-am fi copii de generala si pandim pe gaura cheii. Spuneti-mi ce hotarare luati. Parca ne bateam in piept ca aparam niste principii, nu? Ce mama naibii?

Si acum: sunt un pachet de nervi, sunt super obosita, am ochii cat cepele si inima cat un purice. Am fost la spital unde m-au instiintat "colegele" de salon ca matusa-mea-i cu moralul la pamant si plange de cate ori are ocazia, vorbesc cu mama care n-a mai putut sa se tina tare pe pozitie si-a inceput si ea sa planga. Incepe deja sa se vada singura pe lume (parintii sunt morti, sora mai mare s-a dus si ea...). Si nici macar nu stim de-i laie ori balaie. pe cuvantul meu ca nu stiu cum sa gestionez situatia. Si Adrian care ma intreaba din jumatate-n jumatate de ora daca vreau sa ma imbolnavesc si eu... si prietena mea care in acest moment isi pregateste bagajul, ca la noapte pleaca............ma primiti la voi? Sad
Lipo
Lipo

Mesaje : 42
Data de înscriere : 22/07/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  Rox Joi Sept 04, 2008 5:39 pm

Lipo, era de asteptat sa aiba o astfel de cadere, si voi odata cu ea. Dar tocmai asta e momentul sa iti impui ca poti fi puternica si o poti sustine si pe ea. Si Sol a zis bine, noi iti ridicam tie moralul pentru ca tu sa i-l ridici pe-al ei. :* Hai, capul sus, SUS, SUS!!!!

PS: imi place avatarul tau, e mortal! Si asa se potriveste de bine Laughing
Rox
Rox
Admin

Mesaje : 61
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 35
Localizare : Craiova

https://casa-de-las-locas.forumgratuit.ro

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  Lipo Joi Sept 04, 2008 5:44 pm

meeeeeesssssssssssssssss urgente!!!!!!11
Lipo
Lipo

Mesaje : 42
Data de înscriere : 22/07/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  solange Joi Sept 04, 2008 6:16 pm

terminati cu spargerea grevei si urmarire de reply-uri pe notificari : ori e greva ori nu! da macar sa-mi spuneti si mie!
solange
solange

Mesaje : 37
Data de înscriere : 12/06/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  larisa95 Joi Sept 04, 2008 6:19 pm

solange a scris:terminati cu spargerea grevei si urmarire de reply-uri pe notificari : ori e greva ori nu! da macar sa-mi spuneti si mie!

nu de alta, ca o roade curiozitatea Smile)
larisa95
larisa95

Mesaje : 28
Data de înscriere : 11/06/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  emdi26 Joi Sept 04, 2008 6:31 pm

honey, i'm hooooooome
emdi26
emdi26

Mesaje : 55
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 46

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  emdi26 Joi Sept 04, 2008 6:33 pm

lipo, fi tare si daca nu se potolesc poti chiar sa le certi un pic, sa nu mai fie fataliste fara motiv
din chist la san deja nu se mai moare chiar asa din prima

eu cel putin asa am tinut-o pe mama
emdi26
emdi26

Mesaje : 55
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 46

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  dino_zaur Joi Sept 04, 2008 7:16 pm

Am ajuns si eu pe acasa intr-un tarziu ...ma dor picioarele de nu mai pot Sad

Lipooo , te primesc la mine fato,daca vrei la Buc ai un loc in patutul meu oricand dar tre sa stii ca si dino doarme in camera mea si va trebui sa te obisnuiesti cu zgomotul care incepe sa-l faca imediat dupa ce se stinge lumina de la calc in camera.

Eu am fost la un suculet cu un coleg de facultate,frumos in draci dar proaspat casatorit Embarassed si apoi la politie pentru poza de permis ,daca aveam chef sa pierd timpul 4 ore pe acolo as fi venit inapoi cu el dar cum nu cunosc zona iar restaurantul in care am fost cu o fata cunoscuta acolo era cam prea piperat pt buzunarele unui om de rand .

Pana mea , o bere la 330 ml - 9.5 ron pale iar un suculet de 250 - 8 ron nici nu ma mira ca nu prea erau consumatori pe acolo Laughing

Ieri in adidasi toata ziua , azi la fel ....rezultatul ,o mare basicuta pe un deget care m-a inebunit in ultima jumatate de ora Evil or Very Mad

dino_zaur

Mesaje : 20
Data de înscriere : 11/06/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  Rox Joi Sept 04, 2008 7:17 pm

Am sa va scriu aici, pentru ca in conferinta e mai greu de urmarit. In drum spre magazin, m-am oprit la laboratorul de analize sa-i iau lui tata rezultatele. Acolo doctorita mai avea putin si ma scutura sa realizez ce se intampla. Din analize reiese ca are trigliceridele 1100, ceea ce inseamna ca sunt aproape de 10 ori mai mari decat maximul normal si colesterolul 357, deci aproape de 2 ori mai mare decat maximul. Intr-un cuvant, e expus unui risc ENORM de a face accident vascular sau infarct. Parca mi-a dat cu paru-n cap, pentru ca astea erau dintre ultimele probleme pe care mi le-as fi imaginat la tata, e un om normal, constient, nu a cazut niciodata prada exceselor. Acum imi trec prin minte tot felul de scenarii de groaza, pun in balanta cati oameni dragi am pierdut din aceeasi cauza si asta ma doboara. Stiu, nu inseamna ca i se va intampla si lui, numai ca pentru a scapa de nenorocirea asta, va avea un stil de viata chinuit, avand in vedere si programul lui, si oboseala la care e supus. Mi-e frica, nu de ce s-ar putea intampla, pentru ca asta se poate preveni, ci pentru cat va patimi si din cauza asta si cat de greu ii va fi Sad Ma ingrozeste si faptul ca e cam pe marginea prapastiei si ca daca nu-si facea analizele astea poate mai tarziu se intampla vreo nenorocire Sad
Rox
Rox
Admin

Mesaje : 61
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 35
Localizare : Craiova

https://casa-de-las-locas.forumgratuit.ro

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  solange Joi Sept 04, 2008 7:21 pm

roxan00tza a scris:Am sa va scriu aici, pentru ca in conferinta e mai greu de urmarit. In drum spre magazin, m-am oprit la laboratorul de analize sa-i iau lui tata rezultatele. Acolo doctorita mai avea putin si ma scutura sa realizez ce se intampla. Din analize reiese ca are trigliceridele 1100, ceea ce inseamna ca sunt aproape de 10 ori mai mari decat maximul normal si colesterolul 357, deci aproape de 2 ori mai mare decat maximul. Intr-un cuvant, e expus unui risc ENORM de a face accident vascular sau infarct. Parca mi-a dat cu paru-n cap, pentru ca astea erau dintre ultimele probleme pe care mi le-as fi imaginat la tata, e un om normal, constient, nu a cazut niciodata prada exceselor. Acum imi trec prin minte tot felul de scenarii de groaza, pun in balanta cati oameni dragi am pierdut din aceeasi cauza si asta ma doboara. Stiu, nu inseamna ca i se va intampla si lui, numai ca pentru a scapa de nenorocirea asta, va avea un stil de viata chinuit, avand in vedere si programul lui, si oboseala la care e supus. Mi-e frica, nu de ce s-ar putea intampla, pentru ca asta se poate preveni, ci pentru cat va patimi si din cauza asta si cat de greu ii va fi Sad Ma ingrozeste si faptul ca e cam pe marginea prapastiei si ca daca nu-si facea analizele astea poate mai tarziu se intampla vreo nenorocire Sad

nu e cazul sa te stresezi chiar asa...depinde de organism .
trebuie sa fiti precauti insa Wink
solange
solange

Mesaje : 37
Data de înscriere : 12/06/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  Rox Joi Sept 04, 2008 7:26 pm

solange a scris:
roxan00tza a scris:Am sa va scriu aici, pentru ca in conferinta e mai greu de urmarit. In drum spre magazin, m-am oprit la laboratorul de analize sa-i iau lui tata rezultatele. Acolo doctorita mai avea putin si ma scutura sa realizez ce se intampla. Din analize reiese ca are trigliceridele 1100, ceea ce inseamna ca sunt aproape de 10 ori mai mari decat maximul normal si colesterolul 357, deci aproape de 2 ori mai mare decat maximul. Intr-un cuvant, e expus unui risc ENORM de a face accident vascular sau infarct. Parca mi-a dat cu paru-n cap, pentru ca astea erau dintre ultimele probleme pe care mi le-as fi imaginat la tata, e un om normal, constient, nu a cazut niciodata prada exceselor. Acum imi trec prin minte tot felul de scenarii de groaza, pun in balanta cati oameni dragi am pierdut din aceeasi cauza si asta ma doboara. Stiu, nu inseamna ca i se va intampla si lui, numai ca pentru a scapa de nenorocirea asta, va avea un stil de viata chinuit, avand in vedere si programul lui, si oboseala la care e supus. Mi-e frica, nu de ce s-ar putea intampla, pentru ca asta se poate preveni, ci pentru cat va patimi si din cauza asta si cat de greu ii va fi Sad Ma ingrozeste si faptul ca e cam pe marginea prapastiei si ca daca nu-si facea analizele astea poate mai tarziu se intampla vreo nenorocire Sad

nu e cazul sa te stresezi chiar asa...depinde de organism .
trebuie sa fiti precauti insa Wink
Sol, oricat as fi eu de prapastioasa, acum nu poti sa spui ca ma stresez aiurea... Situatia e maro, de ce sa nu recunoastem si in conditiile lui, e si greu de indreptat. Am mai spus, n-a murit si nici nu moare, insa constientizez riscul la care era expus si greutatile prin care va trece. Nu e chiar usor, sa stii.

Am mai cerut si parerea altor medici si mi-au spus acelasi lucru, cam in acelasi ton. Deci n-a fabulat aia.
Rox
Rox
Admin

Mesaje : 61
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 35
Localizare : Craiova

https://casa-de-las-locas.forumgratuit.ro

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  madimih Joi Sept 04, 2008 7:30 pm

Lipo a scris:Nu cred c-ar trebui sa ne inchidem in galusca noastra (nu-mi amintesc cum se numesc chestiile alea in care stau larvele). (
Am ajuns cu cititul abia la pagina 5 si nu stiu daca ti-a raspuns cineva, asa ca iti spun cu riscul de a repeta informatia: galusca se numeste cocon

madimih

Mesaje : 7
Data de înscriere : 22/07/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  emdi26 Joi Sept 04, 2008 7:33 pm

rox spune-insa aiba un pcid e grija ce manaca, sa o lase usor cu cafeaua si tigarile, daca e cazul , alcool sper sa nu fie implicat
si neaparat sa-si mai organizeze timpul
socru-meu din aceleasi motive a avut accidentul
n-a murit, dar nu mai poate folosi la capacitate normal amana stanga, ceea ce inseamn ca are nevoie de sofer
emdi26
emdi26

Mesaje : 55
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 46

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  madimih Joi Sept 04, 2008 7:47 pm

Rox, nu va panicati din cauza rezultatelor. Inca se poate rezolva si, daca are grija de el, la urmatoarele analize totul va fi mai bine. Ganditi-va ca e doar un semnal de alarma pe care trebuie sa-l luati in consideratie
Lipo, e normala reactia matusii: in spital, cu atatea alte persoane bolnave in jur, e cam greu sa iti mentii moralul ridicat. Dar pana nu aflati un rezultat concret, nu va ganditi la ce e mai rau.

madimih

Mesaje : 7
Data de înscriere : 22/07/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  larisa95 Joi Sept 04, 2008 7:56 pm

maria, heloooooooooooooooooooooooouuuuuuuuuuuu, sa nu uiti de mine, te rog Rolling Eyes
larisa95
larisa95

Mesaje : 28
Data de înscriere : 11/06/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 5 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum