Casa de las locas
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

idieta in greva

+6
larisa95
Rox
zeitza1983
Lipo
madimih
emdi26
10 participan?i

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  solange Joi Sept 04, 2008 8:05 pm

roxan00tza a scris:
solange a scris:
roxan00tza a scris:Am sa va scriu aici, pentru ca in conferinta e mai greu de urmarit. In drum spre magazin, m-am oprit la laboratorul de analize sa-i iau lui tata rezultatele. Acolo doctorita mai avea putin si ma scutura sa realizez ce se intampla. Din analize reiese ca are trigliceridele 1100, ceea ce inseamna ca sunt aproape de 10 ori mai mari decat maximul normal si colesterolul 357, deci aproape de 2 ori mai mare decat maximul. Intr-un cuvant, e expus unui risc ENORM de a face accident vascular sau infarct. Parca mi-a dat cu paru-n cap, pentru ca astea erau dintre ultimele probleme pe care mi le-as fi imaginat la tata, e un om normal, constient, nu a cazut niciodata prada exceselor. Acum imi trec prin minte tot felul de scenarii de groaza, pun in balanta cati oameni dragi am pierdut din aceeasi cauza si asta ma doboara. Stiu, nu inseamna ca i se va intampla si lui, numai ca pentru a scapa de nenorocirea asta, va avea un stil de viata chinuit, avand in vedere si programul lui, si oboseala la care e supus. Mi-e frica, nu de ce s-ar putea intampla, pentru ca asta se poate preveni, ci pentru cat va patimi si din cauza asta si cat de greu ii va fi Sad Ma ingrozeste si faptul ca e cam pe marginea prapastiei si ca daca nu-si facea analizele astea poate mai tarziu se intampla vreo nenorocire Sad

nu e cazul sa te stresezi chiar asa...depinde de organism .
trebuie sa fiti precauti insa Wink
Sol, oricat as fi eu de prapastioasa, acum nu poti sa spui ca ma stresez aiurea... Situatia e maro, de ce sa nu recunoastem si in conditiile lui, e si greu de indreptat. Am mai spus, n-a murit si nici nu moare, insa constientizez riscul la care era expus si greutatile prin care va trece. Nu e chiar usor, sa stii.

Am mai cerut si parerea altor medici si mi-au spus acelasi lucru, cam in acelasi ton. Deci n-a fabulat aia.

n-am spus ca a fabulat si stiu ca nu e usor, si al meu are problemele astea si altele mai grave pe langa.
dar.....capul sus si mergi inainte!
solange
solange

Mesaje : 37
Data de înscriere : 12/06/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  Lipo Joi Sept 04, 2008 8:21 pm

madimih a scris:
Lipo a scris:Nu cred c-ar trebui sa ne inchidem in galusca noastra (nu-mi amintesc cum se numesc chestiile alea in care stau larvele). (
Am ajuns cu cititul abia la pagina 5 si nu stiu daca ti-a raspuns cineva, asa ca iti spun cu riscul de a repeta informatia: galusca se numeste cocon
Te-as pupa, da' nu-mi dau astia emoticon Smile Evident ca nu s-au gandit sa-mi raspunda. Very Happy
Lipo
Lipo

Mesaje : 42
Data de înscriere : 22/07/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  emdi26 Joi Sept 04, 2008 8:24 pm

Lipo a scris:
madimih a scris:
Lipo a scris:Nu cred c-ar trebui sa ne inchidem in galusca noastra (nu-mi amintesc cum se numesc chestiile alea in care stau larvele). (
Am ajuns cu cititul abia la pagina 5 si nu stiu daca ti-a raspuns cineva, asa ca iti spun cu riscul de a repeta informatia: galusca se numeste cocon
Te-as pupa, da' nu-mi dau astia emoticon Smile Evident ca nu s-au gandit sa-mi raspunda. Very Happy

io m-am gandit , da nu sufient de clar ca sa-mi aduc aminte numele si apoi am tot avut treaba si am uitat Embarassed
emdi26
emdi26

Mesaje : 55
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 46

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  Maerya Joi Sept 04, 2008 8:28 pm

larisa95 a scris:maria, heloooooooooooooooooooooooouuuuuuuuuuuu, sa nu uiti de mine, te rog Rolling Eyes

Offf, scuze, acum am ajuns de la serviciu. O sa mananc si cred ca maine pe la pranz iti dai intalnire cu Cristina. Sa imi zici ora si unde. Ok? Pup si ma duc sa mananc ceva ca nu mai vad bine de foame.
Maerya
Maerya

Mesaje : 16
Data de înscriere : 12/06/2008
Varsta : 40

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  Maerya Joi Sept 04, 2008 8:33 pm

Rox, fi tare! Prin atitudinea asta ii si pui cruce. Doar e om puternic, se va descurca, ii fa vi greu, nu zic nu.

Lipo, nu ceda si tu. Are nevoie de oameni care sa fie puternici pe langa ea, daca voi plangeti nu faceti altceva decat sa ii faceti rau. Nu e rau sa plangi, dar nu de fata cu ea. Atunci trebuie sa fi zambitoare si optimista, iti va absorbi energia pozitiva.
Maerya
Maerya

Mesaje : 16
Data de înscriere : 12/06/2008
Varsta : 40

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  angik222 Joi Sept 04, 2008 8:37 pm

solange a scris:
roxan00tza a scris:
Maerya a scris:
roxan00tza a scris:
solange a scris:
emdi26 a scris:ziceti-mi daca-i dau link lui angik sa intre aici

da-i

intreabare : la luisssa ii dau?
daca ii dai sa ma anunti.

De ce? Sa te inarmezi pana-n dinti? Razz
nu, sa imi sterg mesajul Smile

mah, daca nu vreti io nu ii dau.
ca nu-i problema
ramane asta asa, al nestru unde discutam fara sa ne vada altii
atunci ganditi-va daca intra in stup asa, sa mai dea o replica ceva, sau nu
rox, nu problem, daca nu te-ai simti bine ramane NU si gata. nu trebuie sa o faci pt mine, eu pot sa conversez cu ea si in alte locuri. oricum stiu ca citeste in stup...ea si multe altele Laughing Laughing Laughing



Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Salut!Salut!
Da ce ataat zarva?
Eu aveam linku de tura trecuta,nu mai stiu cine mi l-a trimis,da nu m-am inscris.
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
M-am prapadit de ras!

angik222

Mesaje : 5
Data de înscriere : 04/09/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  larisa95 Joi Sept 04, 2008 8:41 pm

Maerya a scris:
larisa95 a scris:maria, heloooooooooooooooooooooooouuuuuuuuuuuu, sa nu uiti de mine, te rog Rolling Eyes

Offf, scuze, acum am ajuns de la serviciu. O sa mananc si cred ca maine pe la pranz iti dai intalnire cu Cristina. Sa imi zici ora si unde. Ok? Pup si ma duc sa mananc ceva ca nu mai vad bine de foame.

nu face nimic, doar ca am crezut ca ai uitat, si eram un pic in panica Rolling Eyes
eu, maine pe la pranz, o sa fiu, in zona universitate.las numarul meu de telefon, si cand are ea timp, imi da un mesaj, suna, si imi zice. e ok asa?
larisa95
larisa95

Mesaje : 28
Data de înscriere : 11/06/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  larisa95 Joi Sept 04, 2008 8:45 pm

ti-am trimis mesaj privat, sa ma anunti, daca ai primit
larisa95
larisa95

Mesaje : 28
Data de înscriere : 11/06/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  zeitza1983 Joi Sept 04, 2008 8:56 pm

Bueyyy, mai sunteti pe aici vreuna? Maria , Angik, Madi bine ati venit !!! cheers
zeitza1983
zeitza1983

Mesaje : 48
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 40

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  Maerya Joi Sept 04, 2008 9:04 pm

larisa95 a scris:ti-am trimis mesaj privat, sa ma anunti, daca ai primit

Vezi ca lipseste o cifra de la numar. Ti-am trimis si eu mp. :*
Maerya
Maerya

Mesaje : 16
Data de înscriere : 12/06/2008
Varsta : 40

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  Maerya Joi Sept 04, 2008 9:05 pm

zeitza1983 a scris:Bueyyy, mai sunteti pe aici vreuna? Maria , Angik, Madi bine ati venit !!! cheers

Eram aici de la primul subiect. Dar cat a fost idieta la lifting se pare ca nu stiam ca voi postati pe aici.
Maerya
Maerya

Mesaje : 16
Data de înscriere : 12/06/2008
Varsta : 40

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  larisa95 Joi Sept 04, 2008 11:19 pm

eu,am revenit, penu ca imi amintisem ca nu qam zis noapte buna Very Happy
noapte buna gagici, ne citim maine cheers
larisa95
larisa95

Mesaje : 28
Data de înscriere : 11/06/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  Rox Vin Sept 05, 2008 1:09 am

emdi26 a scris:rox spune-insa aiba un pcid e grija ce manaca, sa o lase usor cu cafeaua si tigarile, daca e cazul , alcool sper sa nu fie implicat
si neaparat sa-si mai organizeze timpul
socru-meu din aceleasi motive a avut accidentul
n-a murit, dar nu mai poate folosi la capacitate normal amana stanga, ceea ce inseamn ca are nevoie de sofer
nu va trebui sa aiba doar un pic de grija, va fi nevoit sa isi restranga drastic meniurile, ceea ce e foarte greu in situatia lui, cafea nu prea bea, de fumat nu fumeaza si de baut bea ca orice om normal cate un pahar la masa... cu timpul insa e aproape imposibil, pentru ca nu si-l organizeaza el, el pur si simplu e nevoit sa se conformeze si sa execute lucrarile care i se cer si intr-un anumit timp. Deci e foarte greu.

Acum, mai mult ca oricand, sper din tot sufletul sa il vrea astia de la Ford. Imi asum eu toata grija de care are nevoie, orice, numai sa-l vad acasa Sad
Rox
Rox
Admin

Mesaje : 61
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 35
Localizare : Craiova

https://casa-de-las-locas.forumgratuit.ro

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  larisa95 Vin Sept 05, 2008 8:49 am

buna dimineata

eu azi, iar o sa plec pe la o facultate, pe la ceaa lui rares, ca sa iau si adeverinta lui, si sa ma vad cu 2 colege, pe care nu le-am mai vazut de mult, si de care imi e dor Rolling Eyes (bine, cu una m-am intalnit ieri, dar, nu am palavragit tot, tot, tot Laughing )
larisa95
larisa95

Mesaje : 28
Data de înscriere : 11/06/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  zeitza1983 Vin Sept 05, 2008 8:52 am

Neata girls .... E vineri , vine weekendul Very Happy Ce faceti ? Cam slaba miscarea pe aici ... Maine intram pe idioata? Oare ne mai primesc? Eu una nu am mai primit notificari, oricum am impresia ca daca nu intri cand iti trimit prima data , dupa aia nu te mai notifica pana nu te loghezi , nu?
zeitza1983
zeitza1983

Mesaje : 48
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 40

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  Lipo Vin Sept 05, 2008 9:00 am

Angiiiiiiiiiiiiiiiiiii, mesajul ala se referea la Luissa. Cat despre intrebarea Dianei, naiba stie ce i-o venit Laughing

Maerya, nu plange nimeni in fata ei. Ne tinem tare pe pozitie. Avem de-acum experienta in ascunderea sentimentelor. Dar E greu al naibii.

NEATZAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!
Lipo
Lipo

Mesaje : 42
Data de înscriere : 22/07/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  Maerya Vin Sept 05, 2008 9:01 am

Neata!

zeitza1983 a scris:Neata girls .... E vineri , vine weekendul Very Happy Ce faceti ? Cam slaba miscarea pe aici ... Maine intram pe idioata? Oare ne mai primesc? Eu una nu am mai primit notificari, oricum am impresia ca daca nu intri cand iti trimit prima data , dupa aia nu te mai notifica pana nu te loghezi , nu?

Corect, altfel ti-ar umple casuta de mail cu toate balariile. Eu mi-am dezactivat sa primesc notificari pe mail, nu le vad rostul.
Maerya
Maerya

Mesaje : 16
Data de înscriere : 12/06/2008
Varsta : 40

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  zeitza1983 Vin Sept 05, 2008 9:09 am

Vorbeam cu Sithonia , a zis ca a fost destula lume si ieri si azi e , pe acolo pe idioata , insa clar a scazut traficul la jumate, daca nu mai mult . A zis ca lumea pe acolo , asteapta schimbarile . Acuma am cazut noi de capul rautatilor Sad , asa e cand sunt pupin-curisti multi . Oricum va dati seama, nu cred ca se asteptau , mai ales la noi moderatoarele, care trebuia sa fim primele care sa le ia apararea . Tare ma gandesc ca trebusoara asta va avea repercursiuni Very Happy
zeitza1983
zeitza1983

Mesaje : 48
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 40

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  Maerya Vin Sept 05, 2008 9:16 am

zeitza1983 a scris:Vorbeam cu Sithonia , a zis ca a fost destula lume si ieri si azi e , pe acolo pe idioata , insa clar a scazut traficul la jumate, daca nu mai mult . A zis ca lumea pe acolo , asteapta schimbarile . Acuma am cazut noi de capul rautatilor Sad , asa e cand sunt pupin-curisti multi . Oricum va dati seama, nu cred ca se asteptau , mai ales la noi moderatoarele, care trebuia sa fim primele care sa le ia apararea . Tare ma gandesc ca trebusoara asta va avea repercursiuni Very Happy

Sincer, nici nu ma asteptam la mai mult. Wink
Maerya
Maerya

Mesaje : 16
Data de înscriere : 12/06/2008
Varsta : 40

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  larisa95 Vin Sept 05, 2008 9:33 am

zeito, iti e frica, ca ramai fara butoane? Laughing
larisa95
larisa95

Mesaje : 28
Data de înscriere : 11/06/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  larisa95 Vin Sept 05, 2008 9:42 am

am , plecat, va pup Very Happy
larisa95
larisa95

Mesaje : 28
Data de înscriere : 11/06/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  zeitza1983 Vin Sept 05, 2008 9:47 am

Nu de asta mi-e frica , ci ca am stricat "prietenia" cu redactia si pentru ce? Ca s-au gasit altii sa intre si sa strice treaba, ori faceam o treaba cu greva, dar asa ... , unii intra, altii nu. Cand am amentinat cu greva in 15 minute s-a rezolvat problema cu reclama aia idoata la zapp , pana atunci nik .
zeitza1983
zeitza1983

Mesaje : 48
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 40

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  emdi26 Vin Sept 05, 2008 9:53 am

neata si de la mine
nu cred ca mai plec in delta, deci voi fi pe aici sin vichend
probabil ca o sa intram maine , daca ziceti ca oricum s-a postat
dar cred ca a fost totusi o lectie pentru idioata ca putem pleca
emdi26
emdi26

Mesaje : 55
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 46

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  Lipo Vin Sept 05, 2008 10:00 am

zeitza1983 a scris:Nu de asta mi-e frica , ci ca am stricat "prietenia" cu redactia si pentru ce? Ca s-au gasit altii sa intre si sa strice treaba, ori faceam o treaba cu greva, dar asa ... , unii intra, altii nu. Cand am amentinat cu greva in 15 minute s-a rezolvat problema cu reclama aia idoata la zapp , pana atunci nik .
Zeitza, mama, nu ti-ai stricat prietenia cu redactia pentru ca au intrat unii pe forum, ci pentru ca tu nu ai intrat Very Happy
Si nu putem sa impunem nimanui dorintele noastre. Poate cei care-au intrat erau multumiti de forum. Sau poate ca a intrat acea jumatate care nu face decat sa citeasca postarile noastre.
Lipo
Lipo

Mesaje : 42
Data de înscriere : 22/07/2008

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  zeitza1983 Vin Sept 05, 2008 10:17 am

Lipo a scris:
zeitza1983 a scris:Nu de asta mi-e frica , ci ca am stricat "prietenia" cu redactia si pentru ce? Ca s-au gasit altii sa intre si sa strice treaba, ori faceam o treaba cu greva, dar asa ... , unii intra, altii nu. Cand am amentinat cu greva in 15 minute s-a rezolvat problema cu reclama aia idoata la zapp , pana atunci nik .
Zeitza, mama, nu ti-ai stricat prietenia cu redactia pentru ca au intrat unii pe forum, ci pentru ca tu nu ai intrat Very Happy
Si nu putem sa impunem nimanui dorintele noastre. Poate cei care-au intrat erau multumiti de forum. Sau poate ca a intrat acea jumatate care nu face decat sa citeasca postarile noastre.

Pai cred ca au intrat si din cei care erau cu gura mare, vai reclamele, vai formatul , vai culorile etc. Nu putem impune nimanui , dar si daca intru maine si vad ca au postat din cei care au semnat petitia si mereu erau cu nemultumiri , iar cu toate astea au intrat si au postat . Aici cred ca am dreptate ...
zeitza1983
zeitza1983

Mesaje : 48
Data de înscriere : 11/06/2008
Varsta : 40

Sus In jos

idieta in greva - Pagina 6 Empty Re: idieta in greva

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum